Zvídálek

Myšlenky péče o šikovné děti nás přivedly k nápadu začít pracovat již s dětmi předškolního věku. Chtěli jsme nabídnout něco více, než může poskytnout mateřská škola, a vyjít tak malým zvídálkům vstříc. Ve spolupráci s Mensou ČR jsme otevřeli v říjnu 2014/2015 klub Zvídálek. Navštěvují ho nejenom děti z naší mateřské školy, ale i z jiných částí Brna. Činnost klubu vychází z potřeb a zájmů zvídavých dětí tohoto věku. Učitelky mají velké zkušenosti s výchovou a vzděláváním těchto dětí, úzce spolupracují s Mensou ČR a inspiraci čerpají i z dlouholeté praxe.

Program je různorodý. Velkou oblibu si získaly pokusy, tancování i program zaměřený na lidské tělo. Činnost klubu vychází z potřeb a zájmů zvídavých dětí tohoto věku. Náplní jsou různorodé činnosti, které předškoláky nejenom pobaví, zaujmou, ale i mnohé naučí. Umí si poradit s úrazem či zraněním, nebojí se elektrického proudu, protože vědí, jak ho bezpečně ovládat, zvládnou připravit jednoduché občerstvení a tělocvična je jejich prima kamarádka. Také si zkoušeli nejednou sednout do školních lavic a plnit úkoly jako opravdoví školáci. Interaktivní tabule pro ně není neznámou a lehce s ní umí pracovat. Některá setkání jsou vedena v anglickém jazyce. Z darů rodičů a příspěvku Mensy ČR byly zakoupeny deskové hry, které nemalou měrou přispějí k rozvoji dětského intelektu. Z ohlasů rodičů a dětí je vidět, že chodit mezi zvídálky je docela bezva zábava.