Zeměpisná olympiáda 2017/2018 – školní kolo

V úterý 30. ledna 2018 proběhne školní kolo Zeměpisné olympiády 2017/2018. Předmětová soutěž se uskuteční v učebně zeměpisu od 13.30 do 14.30 h. Zeměpisný test má dvě části: práce s atlasem a test bez atlasu. Zájemci o školní kolo se nahlásí svému vyučujícímu zeměpisu, nebo pošlou přihlášku přes elektronickou žákovskou knížku paní učitelce Trnkové do pátku 26. ledna 2018.

Školní kolo biologické olympiády

Ve středu 31. ledna 2018 (5. a 6. vyučovací hodina) se koná školní kolo biologické olympiády. Pokud máš zájem, přihlas se u paní učitelky Gregorové, či se zapiš na nástěnku ve třetím patře. Nastuduj k tomu teorii na www.biologickaolympiada.cz a nauč se poznávat zadané rostliny a živočichy.

Okresní kolo MO Z5, 67. ročník

Okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. ročníku se bude konat na naší škole ve středu 24. ledna 2018 od 9.00 hod. Škola bude pro soutěžící otevřena od 8.15 hod.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce – školní kolo

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce se blíží. Proběhne v úterý 23. ledna 2018.  Začátek písemné části je stanoven  na 11.50 h. Soutěžící v kategorii I.A se sejdou v učebně číslo 27 a soutěžící kategorie II.A v učebně číslo 5.

Piškvorkový turnaj v klubu

Málokdy fotogalerie nevystihuje atmosféru v klubu. Pokud se ale hraje turnaj v piškvorkách všichni proti všem, je to něco jiného. Zdánlivě statické, stále se opakující fotky vůbec nedokáží zachytit tu neuvěřitelnou vřavu, přesuny, losování, vítězství a prohry, které se každým okamžikem hrnou ze všech stran. Odehrálo se celkem 231 zápasů, ze kterých vzešla dvě první, dvě druhá a dvě třetí místa. To vše díky tužce, čtverečkovanému papíru a pěti kroužkům či křížkům. Schválně, kolikrát jste se takto bavili v hodině pod lavicí?

Pozdravy z Itálie

Naše partnerská škola na Sicílii  nám poslala vánoční a novoroční pozdravy. Dorazily v novém roce 2018. Buon Natale e felice Anno Nuovo! Na návštěvu školy a první setkání projektu, které proběhne v březnu, se těší žákyně Monika Graffová, Julie Vodáková a … Celý příspěvek

Herní odpoledne zvídálků

Čtvrteční odpoledne probíhalo tentokrát v herní atmosféře.  Ne že by si jindy zvídálci nehráli.  Ale tentokrát se měli seznámit s novými stolními hrami. Jen co se spočítali, sami se pak rozdělili do čtyř týmů a zasedli ke stolečkům.  Po zaznění zvonku si místa vyměnili a vyzkoušeli si tak čtyři nové hry. Jako nejoblíbenější označili hru Chňapni pejska. Samozřejmě, že by si přáli i ostatní Autobus, Cink, Spead  cups…Určitě nápad na vhodný dárek.

Celý příspěvek

Tragická smrt Jakuba Zedníčka

Nemůžeme uvěřit, že Jakub Zedníček, herec Městského divadla Brno, bývalý žák naší školy, zemřel. Jeho mladý život zbytečně vyhasl 1. ledna, kdy jej na dálnici srazila dodávka.

V našich vzpomínkách zůstáváš stále! Upřímnou soustrast všem pozůstalým.