Pedagog roku 2017 – druhé kolo nominací

Do druhého kola soutěže Pedagog roku 2017 (Cena pro vynikajícího absolventa Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity) byla za naši školu nominována paní učitelka PaedDr. Jana Klodnerová.

Přispějte i vy – kolegové, žáci, rodiče žáků svým doporučením v následujícím formuláři.

Formulář je možné vyplnit do 29. 10. 2017.

Výsledky základního kola Logické olympiády

V kategorii A (2.–5. ročník) se v Jihomoravském kraji zapojilo do soutěže 2 064 účastníků. Z našich žáků do krajského kola postupují Marie Brtníková (12.–14. místo v kraji), Milan Mareš (24.-27. místo v kraji), Martin Job (53.-56. místo v kraji) a David Vepřek (57.-65. místo v kraji).

V kategorii B (6.–9. ročník) se v Jihomoravském kraji zapojilo 2 983 žáků. Z našich žáků postupují do krajského kola Viktor Fišer (22. místo v kraji), Jan Stejskal (23.–24. místo v kraji) a Matyáš Hebert (49.–50. místo v kraji).

Celý příspěvek

BRLOH – Brněnská logická hra

Soutěž BRLOH je určena pro týmy tvořené žáky základních škol a žáky odpovídajících ročníků nižších gymnázií. V letošním školním roce bude zahájena 6. listopadu 2017. Každý tým smí mít nejvýše čtyři členy. Pozor, nikdo nesmí být členem dvou a více týmů! Svůj tým registrujte na stránkách soutěže, nejpozději však do začátku prvního internetového kola. Poté bude registrace uzavřena. Registrace

Klub… Začínáme :-).

Je to opět tady, schůzky „klubáků“ v novém školním roce byly zahájeny.

Na to, že bylo pátek třináctého, se nikdo nenechal zaskočit. Stali jsme se zvířátky a hledali, kde jsme doma a co baštíme. Také jsme šifrovali, luštili, hledali poklady a vůbec si užívali naše první setkání. Některé záludnosti, například „Harryho“ lektvary můžete zkusit vyluštit z fotek.

Tak ať se nám daří i letos :-).

Žáci IX.B dne 4. října 2017 na exkurzi v Olomouci

4. října jsme  vyrazili na jednodenní exkurzi  do této hanácké metropole. Ukázali jsme si budovu Vrchního soudu, bohužel jednání, u něhož jsme měli být, bylo odročeno. Proto jsme pokračovali až na Václavské náměstí, kde nás s historií Dómu seznámili Mikhail Ivanov a Tomáš Liška. Přemístili jsme se na ulici Wurmovu, na které nám Tomáš Novotný a David Bártek řekli … Celý příspěvek

Turnaj ve florbale starších dívek

V pondělí 16. října se dívky 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnily florbalového turnaje ZŠ na hale SH Sport Point v Brně. Děvčata bojovala ze všech sil, ale štěstí stálo na straně soupeřek, a našim dívkám se proto nepodařilo zvítězit. Přesto jim děkujeme za reprezentaci naší školy a do dalších sportovních klání přejeme více štěstí a úspěchů.

Mgr. Eva Lichková

Brněnské pověsti

Kdo by neměl rád tajemné příběhy z minulosti? Je na nich něco pravdivého? Nebo se vyprávějí jen tak pro pobavení? To si šli ve čtvrtek 12. 10.  a v pátek 13. 10. žáci III. C a III. D poslechnout. Jak to bylo s brněnským kolem či drakem, proč je ta věžička na Staré radnici nakloněná a některé další pověsti z Brna a okolí jim vyprávěla slečna z Turistického informačního centra Brno. Také počasí nám přálo, a tak jsme se znovu přesvědčili, že Brno je opravdu pěkné město.

Celý příspěvek

Druhá schůzka žákovské rady

V pondělí 9. října proběhla letošní první schůzka žákovské rady. Žáci se dostavili opět v hojném počtu.

Program

• Sběr papíru – probrali jsme opakovaně, jak má sběr po místnostech školy probíhat, doufám, že bude lepší. (Chválíme holky z 9.C, protože byl lepší).
  • Sběr plastu – žáci byli informováni o tom, že plasty odnáší uklízečky z nádob na patrech. Pokud máte nádobu ve třídě, musíte se postarat sami.
  • Výroba plakátů na Halloween byla přislíbena třídami 4.C, 5.A, 5.B, 6.A. Pokud něco tvoří … Celý příspěvek

Zvídálci na hrášku

Tentokrát se vše točilo kolem hrášku. Nejprve jsme pozorovali, jak z kuličky hrášku vyklíčí a vyroste nová rostlinka. Pak se zvídálci ukázali jako výborní hledači a počtáři, když bylo jejich úkolem ve třídě hrášky najít a spočítat. Zvládli to i poslepu. Jak holoubkové pomohli Popelce, tak i zvídálci pomohli přebrat hrášek, abychom ho mohli začarovat a použít ho pro konstrukce … Celý příspěvek

Expedice X Minion

V úterý 26. září se žáci II.A a IV.A vypravili na expedici do vesmíru. Nejprve všichni účastníci prošli zkušebním testem v obratnosti na hřišti, pak vědomostním testem, který zjistil, zda jsme připraveni pro přežití ve vesmíru. Následoval průlet černou dírou a hledání planet, na nichž by byly podmínky k životu. Zachytili jsme signály mimozemského života. Snažili jsme se rozluštit podobu mimozemských tvorů. Největším zážitkem bylo opravdové setkání s mimozemšťanem, který k nám promluvil vlastní řečí. Snažili … Celý příspěvek

Solnohradsko

Pro žáky 6.–9. tříd nabízíme pro letošní školní rok ještě jednu zahraniční exkurzi. V květnu uskutečníme dvoudenní zájezd do oblasti Solné komory a Berchtesgadenu s přespáním v okolí Salcburku. Další informace o exkurzi se dovíte v přiloženém letáku, jehož součástí je i přihláška na zájezd.