Herní den 6. ledna 2017

První letošní klub byl výjimečný. Málo slov, hodně hraní. Dostali jsme volný prostor pro devadesát minut hry. Hrál si starší s mladším, sourozenci, spolužáci… Čas jsme nevnímali a překvapil nás. Byl ve svém běhu rychlejší než figurky na našich hracích plánech. Už teď se těšíme na klub příští. Bude každoroční „piškvorkářský“ turnaj.

A odkdy se … Celý příspěvek

Kroužek Šikovné ručičky

Máme tady opravdovou lednovou zimu. Zahalujeme se do teplých huňatých šál, čepic, bund či kabátů. Ty by chtělo nějakým originálním doplňkem oživit. Co takhle brož? Pustily jsme se tedy s vervou do šití plstěných broží. Podívejte se, … Celý příspěvek

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2017/2018

Vážení rodiče,
zápis do prvních tříd pro školní rok 2017/2018 proběhne v pátek 21. dubna a v sobotu 22. dubna 2017. Rezervace termínu zápisu bude spuštěna od 21. března 2017.

Před samotným zápisem je nezbytné vyplnit informace také na portálu zřízeném městem Brnem https://zapisdozs.brno.cz/

Důležité informace na stránkách města Brna.

Odpoledne nabité energií

 Již druhé čtvrteční odpoledne se naši malí Zvídálkové věnovali elektrické energii. Tentokrát navštívili odbornou učebnu fyziky, aby pod vedením pana učitele Aleše Kottka pronikli do tajů elektrické energie a jejího vzniku. Na vlastní oči viděli, jak elektrická energie dokáže zbarvit různé plyny, jak vzniká elektrický výboj a statická elektřina. Dokážete změnit směr toku vody z vodovodního kohoutku? Zvídálkové vědí, jak na to. Třete novodurovou tyč, která tak získá elektrický náboj.

Elektrická … Celý příspěvek

Tvoříme úlohy o pohybu – matematika v devátém ročníku

Užívali jsme si vánoční prázdniny a poslední dny roku 2016, a protože napadl sníh, někdo vyrazil na hory za lyžováním. Jako správní matematici, vytvořili žáci z IX.C slovní úlohy o tom, jak to na svazích a běžeckých tratích vypadá.

První hodinu po prázdninách se nám chtělo … Celý příspěvek

Hovorové hodiny

V pondělí 16. ledna 2017 se konají hovorové hodiny. Začátek je stanoven na prvním i druhém stupni na 16.00 h.

Zeměpisná olympiáda 2016/2017 – školní kolo

V pondělí 30. ledna 2017 proběhne školní kolo Zeměpisné olympiády 2016/2017. Předmětová soutěž se uskuteční v učebně zeměpisu od 13.00 do 14.00 h. Zeměpisný test má dvě části: práce s atlasem a test bez atlasu. Zájemci o školní kolo se nahlásí svému vyučujícímu zeměpisu, nebo pošlou přihlášku přes elektronickou žákovskou knížku paní učitelce Trnkové do pátku 27. ledna 2017.

Okresní kolo MO Z5, 66. ročník

Okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. ročníku se bude konat na naší škole v úterý 24. ledna 2017 od 9.00 hod.. Škola bude pro soutěžící otevřena od 8.15 hod.

Přivítáme všechny řádně přihlášené žáky (viz: http://www.jmskoly.cz/souteze/kolo/41528/). Podle organizačního řádu jiné soutěžící nemůžeme do tohoto kola MO zařadit. Poslední termín pro přihlášení do okresního kola je úterý 10. ledna 2017.

Vánoční jarmark 2016, video od Jakuba Šťastného a fotogalerie

Ve středu 21. prosince 2016 úspěšně proběhl další ročník našeho charitativního jarmarku. Děkujeme všem návštěvníkům za štědré příspěvky a velkorysé nákupy. Pochvalu si zaslouží i vystupující a organizátoři celé akce. Přejeme krásné a štědré vánoční svátky.