Vánoční charitativní jarmark 2016

jarmark2013Srdečně vás zveme na náš již devátý charitativní jarmark, který se letos uskuteční ve středu 21. prosince. Škola bude otevřena pro veřejnost od 15.00 h. Konec plánujeme přibližně na 18.00 h. Výtěžek našeho jarmarku bude opět směřovat do dětského domova Chovánek a na další charitativní projekty, které si určí jednotlivé třídy.

10. Herní den s Mensou ČR

herni-den-2016V úterý 6. prosince od 14.00 h do 17.00 h proběhne na naší škole již desátý Herní den s Mensou. Děti si budou moci zahrát i zakoupit nové deskové a logické hry, vyzkoušet šifrování, výuku v digitální třídě, zajímavé sportování v tělocvičně a jiné aktivity. Jako každý rok si děti i dospělí mohou nechat otestovat své IQ. Na testování je nutné se přihlásit na stránkách Mensy – http://testovani.mensa.cz/.

Den školní družiny

Ve středu 30. listopadu 2016 jsme uspořádali den otevřených dveří školní družiny. Potěšila nás hojná účast zákonných zástupců i jejich zapojení se do připravených aktivit. Rodiče si s dětmi společně vyrobili vánoční dekorace, a někteří si dokonce zahráli fotbal na školním hřišti.

Děkujeme za váš zájem i pochvaly a těšíme se na příští společné setkání.

Děti a vychovatelky ŠD

Brloh – malé finále

brloh29. 11. 2016 se konalo malé finále Brněnské logické hry. Do malého finále postoupily týmy, které v každém z předchozích třech kol vyřešily alespoň 6 úloh nebo celkem alespoň 20 úloh.

Z naší školy do malého finále postoupil tým MTVR tvořený žáky IX.C (Markétou Bučkovou, Tomášem Brtníkem, Václavem Kučerou a Richardem Vašíčkem).

Na řešení úloh měli tentokrát jen dvě … Celý příspěvek

Pravěké divadlo v podání žáků VI. A

dsc_0004Naše pravěké divadlo začalo přípravou rekvizit v hodině výtvarné výchovy. Namalovali jsme mamuty, různé pravěké zbraně, ale i plody pravěké přírody (ořechy, listy, větvičky apod.). Z domu někteří přinesli další rekvizity (například: deky, jablka, ořechy, šípky atd.) a kostýmy.
Paní učitelka nás seznámila se scénářem k divadlu. Potom jsme si rozdělili role – potřebovali jsme … Celý příspěvek

Třídy s rozšířenou výukou angličtiny a matematiky

trida_brnoInformační schůzka pro rodiče – zájemce o zapsání dětí od září 2017
středa 30. 11. 2016 od 18.00 h ZŠ a MŠ Brno, Křídlovická 30b

Den otevřených dveří v naší třídě 1.B – 24. 1. 2017 od 8.00 h

•  od 1. do 5. třídy
  • na ZŠ Křídlovická v Brně
  •  navázání na běžný studijní program první třídy, který je rozšířený o angličtinu, … Celý příspěvek

Naše „velká“ tělocvična

dsc_1137Rekonstrukce probíhá a určitě byste naši tělocvičnu nepoznali:-). Všichni se těšíme na novou palubovku, která právě v těchto dnech vzniká. Držte palce, ať se dobrá věc podaří. Sportu zdar. Učitelé kabinetu TV

Přírodovědný klub

dsc_5317Hvězdami pátečního klubu byly dvě agamy a morče Lysinka. Představte si, že jsme jim měřili teplotu, počet úderů srdce za minutu a také hmotnost. Vysvětlovali jsme si na nich rozdíly mezi teplokrevnými a studenokrevnými živočichy. Pan přírodovědec, který nás vším úžasně provedl, pro nás měl také velmi zajímavé vykládání i o jiných tvorech. Když jsme … Celý příspěvek

Obři oceánů

5Dne 16. 11. jsem s dětmi II. D navštívila interaktivní putovní výstavu „Obři oceánů“ v OC Letmo.
Interaktivní zóna nám zde nabídla možnost ponořit se do podmořského světa pomocí virtuálních brýlí a na vlastní kůži si „osahat“ několik úžasných tvorů. A že to bylo často i napínavé!
Druhou aktivitou byla oceánská zvuková stěna, … Celý příspěvek

Předávání slabikářů

20161114_09160214. 11. 2016 navštívili žáci V. C prvňáčky z I. D za účelem slavnostního předání slabikářů.
Součástí předávání byly i společné aktivity mezi prvňáky a páťáky. Páťáci zahráli prvňáčkům na flétnu secvičenou písničku a ti jim na oplátku předvedli písmenka, jež znají utvořená z vlastních těl.
Následovalo společné čtení a práce s prvňáky, čehož se páťáci chopili se ctí, a užili si s prvňáky zbytek hodiny předáváním svých … Celý příspěvek