First transnational meeting in Almere, Flevolend

V druhém listopadovém týdnu se poprvé setkali učitelé sedmi partnerských škol v našem novém mezinárodním projektu SMART. Hostitelskou školou je Oostvaarders College, která se nachází ve čtvrtém největším městě Nizozemska v Almere. Toto nové město leží tři metry pod hladinou moře, v největším nizozemském polderu.

V průběhu našeho setkání se domlouváme na organizaci celého projektu, zejména příštího kurzu na Sicílii, kterého se účastní také studenti ze všech sedmi partnerských škol. Součástí projektu je mimo jiné tvorba vlastních webových stránek, vytvoření YouTube kanálu a fotoalba na Flickru, práce s portálem e-Twinning, práce s online aplikacemi Thinglink, Seppo, Canva a Kahoot.

Včera jsme měli dostatek času na seznámení se s provozem této velké školy, navštívili jsme některé třídy a hodiny, velice nás nadchnula streetartová výzdoba chodeb školy, kterou dělali sami studenti této školy.